Trendy we florystyce funeralnej 0
Trendy we florystyce funeralnej

Kwiaty towarzyszą nam w najważniejszych momentach życia. Wręczamy je z okazji narodzin dziecka, komunii, z okazji ślubu, rocznicy lub przynosimy bliskim podczas ostatniego pożegnania. dlaczego tak się dzieje? Kwiaty pomagają wyrażać nam uczucia, które czasem trudno ubrać w słowa. Jest to szczególnie ważne kiedy odchodzi ktoś bliski. 

Te ostatnie kwiaty muszą być wyjątkowe, nie można mówić o żadnej przypadkowości. Mają być hołdem dla zmarłego, formą pożegnania.

Jaka forma będzie najlepsza?

Jak w każdej innej  dziedzinie florystyki, w tej funeralnej także obowiązują trendy i pewne wytyczne. Co prawda jest to branża najbardziej zachowawcza, ale ona  także ulega czasowym modom. 

Sztuczne czy żywe kompozycje?

Obie mają swoich zagorzałych zwolenników i przeciwników. Żywe kwiaty, bezsprzecznie piękne, mają ograniczoną  trwałość. Nie ma to większego znaczenia wiosną, jesienią czy mniej upalnym latem lub łagodną zimą. Jednak bardzo wysokie i bardzo niskie temperatury nie sprzyjają ich trwałości. Szczególnie mróz może okazać się dla nich zabójczy. Dlatego w takich wypadkach warto wziąć pod uwagę kompozycje mieszane ze sztucznymi kwiatami lub całkowicie sztuczną wiązankę. 

czytaj całość »
Zalety Flower boxów 0
Zalety Flower boxów

Czym są flower boxy? To nic innego, jak bukiety osadzone w kwiatowych pudełkach. We florystyce są stosunkowo nowe, ale już zdążyły zdobyć rzesze wiernych klientów. Czy boxy kwiatowe mają jakieś wady? Nie jesteśmy w stanie przytoczyć nawet jednej. Jakie w takim razie mają zalety? Liczne! Oto kilka z nich.

Flower boxy są wygodne. Kto z nas  nie borykał się z bukietem chociaż raz  w życiu? Bukiety, choć piękne, bywają kłopotliwe. Pudełko kwiatowe bardzo wygodnie trzyma się w samochodzie, kościele, a nawet w środkach komunikacji publicznej. Nie dotykamy roślin, dzięki czemu zachowują swój kształt i świeżość. Poza tym nie wymagają wazonów. Stawiamy je po prostu na stole czy komodzie i gotowe! Nawet najpiękniejszy bukiet traci na uroku włożony do brzydkiego naczynia. 

Pudełka kwiatowe nie wymagają opieki. Bukietami  musimy się opiekować, bezsprzecznie. Trzeba je podcinać, codziennie zmieniać wodę. Box jest bezobsługowy. Niewielka ilość wody i będziemy cieszyć się nim nawet 2 tygodnie. To rozwiązanie idealne dla osób bez smykałki do roślin lub po prostu bardzo zabieganym. 

Flower box może być idealnym prezentem podczas przyjęć w plenerze. Nawet jeśli ktoś jakimś cudem pamięta o przygotowaniu wazonów, to i tak zazwyczaj niesforny wiatr je przewraca. Flowerbox stoi stabilnie i nie wymaga korzystania z żadnych dodatkowych naczyń. Czy można podarować komuś mniej kłopotliwy prezent? 

czytaj całość »
Wianki jako uniwersalna dekoracja domu 0
Wianki jako uniwersalna dekoracja domu

Choć trudno w to uwierzyć wianki naszej w kulturze istnieją od tysięcy lat. Już w epoce kamienia za pomocą plecionych wianków świętowano przesilenie zimowe. Miały najprawdopodobniej symbolizować słońce, wyrażać tęsknotę za nim. 

Jako ozdoba drzwi pierwszy raz pojawiły się w starożytności. Zielone wianki wieszano w ofierze bogom, w intencji obfitych plonów. 

Naprawdę popularne stały się jednak w czasach nowożytnych, za sprawą niemieckiego pastora, który w pierwszej połowie XIX wieku prowadził sierociniec w Hamburgu. Chcąc umilić dzieciom oczekiwanie na święta, stworzył wieniec z czterema świecami, które zapalano kolejno w każdą niedzielę adwentu. 

Niemal sto lat później tradycję tę przejęli katolicy, a wieńce i wianki podbiły serca także w Polsce. I słusznie! To przepiękna i uniwersalna ozdoba. Może mieć naprawdę dowolny charakter i tym samym wpisać się w klimat każdego wnętrza.  

 

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl